Szarość jeszcze ciągle jest na topie. I możesz twierdzić, że moda na nią przemija ale nic nie może zmieni tego, że Polacy lubią szarości. Kojarzą nam się z elegancją i są naszym zrozumieniem minimalizmu. Co zrobić, żeby szary nie był smutny i nudny? Mam kilka podpowiedzi.

1. Nie zapomnij o świetle! Nie ma nic smutniejszego niż niedoświetlone pomieszczenie. Dobrze zaplanowane oświetlenie rozjaśni każde mieszkanie a szarość nie będzie wyglądała smutno.  

2. Szary kocha design ponieważ jest świetnym tłem dla nietuzinkowych form.

3. Ocieplaj szarości tkaninami. Miękkie poduszki, dywany, rolety, kotary – tylko to co lubisz i nie bój się zestawiać się ich również w kolorach kontrastowych.

4. Pokochaj naturę i graj w zielone! Tak, bo żywe rośliny świetnie ożywią wnętrze. Mogą być w wielu odcieniach zieleni i zawsze będą wyglądać dobrze wśród szarości. A bukiet żywych kwiatów w takim otoczeniu jeszcze bardziej zakwitnie kolorami. Poza tym szarość pięknie łaczy się ze wszystkimi odcieniami drewna!!!

5. Pamiętaj, że szarość to też kolor i nie lubi być samotny. Połącz go z innymi kolorami. Mogą to być połączenia bardzo bezpieczne albo kontrastowe ale nie zapomnij o tym, że szarość lubi towarzystwo. 🙂

Marta Potulska 

Projektant wnętrz, fotograf, grafik.

Projektuje wnętrza, zajmuje się designem oraz identyfikacją wizualną. Jest również doświadczonym fotografem i grafikiem. Szczęśliwa opiekunka królika Serdelka.

Tel. 692 895 075